Pravidlá na výber farby

Ste blond? Svetlé pramienky vás omladia a veľmi jednoducho sa nanášajú. Aby ste napríklad zmenili stredný blond odtieň na sexi svetlý, stačí, ak si namelírujete len niekoľko prameňov.

melíry.jpg

Chladné odtiene perlete harmonizujú s plavou blond farbou
Zlaté tóny dodajú stredne až svetlým blond vlasom pekný osviežujúci lesk. K tmavšiemu odtieňu pleti pristane žiarivo svetlá blond. Ak je pleť skôr svetlá, sú vhodnejšie teplé zlaté a medené odtiene. To platí aj pre tmavé vlasy. Od mahagónovej až po granátovo červenú farbu: čím sú vlasy tmavšie, tým intenzívnejšie môžu byť v nich aj odtiene. Či sú celkom nenápadne vpracované alebo sú ako širšie pramene, to už závisí od vášho vkusu. Každá máme svoj vkus a každej sa páči niečo iné, to je samozrejmé. Niektoré ženy sú radšej viacej dámy a niektoré zase chcú do svojich vlasov vžiť trošku elánu a pochabosti.
Tón v tóne! Tento trend pôsobí vždy najprirodzenejšie!
TIP: hnedým vlasom dodajú najjemnejšie medovo zlaté pramienky krásne odlesky.
Tipy na prípravu
Oblečte si staršie veci a pripravte si staré uteráky na ochranu pred fľakmi. Všetko majte poruke a myslite aj na hodiny, hrebeň, alobal a fén. Prečítajte si ešte raz poriadne návod na použitie a presne si premyslite, ako by to malo neskôr vyzerať. Ak by ste si farbili vlasy vo svojom napríklad obľúbenom oblečení, bola by to veľká chyba, pretože farba ide veľmi ťažko dole. Preto si teda dajte na seba staré oblečenie alebo starý uterák, ktorý môžete potom radšej zahodiť.

modré vlasy.jpg

Aké pramienky?
Podľa toho, ako produkt nanášate, dosiahnete celkom odlišný efekt: špeciálnymi kefkami (alebo starou kefkou zo špirály) docielite rafinovaný vzhľad s jemnučkými pramienkami. Kaderník na to často používa hrebeň.
Štetcom vyrobíte širšie pramene a vaše vlasy budú mať kontrastný vzhľad. Či túžite po výrazných svietivých odtieňoch, alebo len po nenápadných prameňoch, ktoré prekrývajú spodnú časť vlasov – všetko sa dá! Metóda: pramene oddeľte, podložte alobalom, naneste farbu a vlasy zabaľte. Uvidíte, že to bude stáť za to a vaše vlasy budú krásne a pôvabné, také aké ich chcete mať. Záleží len na tom aký máte vkus a či chcete použiť farbu alebo len tužidlo.

Ohodnoťte příspěvek