Najpredávanejšia značka áut na Slovensku

Auto dnes na Slovensku vlastní nejeden človek, ale zaujímalo by Vás, ktorý výrobca je v našej krajine najpredávanejší?Je zaujímavé pozrieť sa aj na tento fakt a zistiť, na čom vlastne Slováci najčastejšie jazdia, respektíve ktorá značka sa u nás teší najvyššiemu záujmu a takisto predajnosti. Konkrétnejšie sa zameráme na výsledky z minulého roka (2018) a zistíme, ktoré značky sú tak v našej krajine najžiadenejšie alebo skôr najdostupnejšie. Každopádne sú z toho alebo onoho dôvodu favoritom a štatistickým víťazom z pohľadu najpredávanejších áut na Slovensku.

škoda

Pravdepodobne už asi tušíte, že prvenstvo na Slovensku drží aj naďalej legenda menom Škoda. Svoje prvenstvo potvrdila aj v roku 2018 a zaradila sa tak k najpredávanejším typom osobných vozidiel typu M1 a prakticky bola víťazom takmer v každej kategórii, kde bola zaradená. Najpredávanejšie sú vozy tejto značky takmer z každej oblasti, ale ak máme vybrať konkrétny model, nikoho možno neprekvapí, že ide o Škodu Fabia.

  • V počte predaných kusov za minulý rok vravíme o čísle 5 433 kusov a tým pádom môžeme povedať, že na slovenskom trhu drží vyšší náskok než napr. koncern Toyoty s dvoma značkami a až 2x vyššiu predajnosť ako celý koncern Fiatu s piatimi značkami.

škoda fabia
Neúspešný z hľadiska predajnosti je v našej krajine aj predajca Ford s iba 2 459 predanými kusmi. Ani jeho nové a lákavé modely Fiesta či Focus nepriniesli z hľadiska predajnosti žiaden zázrak. Úspešnejším oproti Fordu boli z hľadiska predaja už aj drahé a prémiové Mercedesy, konkrétne Mercedes Benz s 3 106 predanými kusmi. To však tiež nie je žiadna sláva.
Víťaz je teda jasný, je nímŠkoda, ale okrem nej si relatívne dobre viedli aj Volskwagen Wolf, Hyundai, Kia, Peugueot, Darcia, Toyota, Opel, Suzuki a Renault.

  • Je teda dosť možné, že pod faktor predaja sa podpísala i cena, čo vidíme najmä pri kórejských modeloch.